csbebghrlvltmkplrusrsksluk

Oslava Kupaly na Moravě 8.7.

!!! aktualizace - na louku se přijíždí z Provodovic - na jediné křižovatce odbočte do "slepé ulice" - dali jsme tam značky, jeďte pak asi 1 km a na značce odbočte v lese doleva a pak už jen rovně. Parkovat se dá přímo na louce!!!

Srdečně zveme na oslavu svátku Boha Kupaly, která se po tisíci letech uskuteční opět na Moravě, na louce nedaleko pod Hostýnem. Den Kupaly vychází na sobotu 8.7., takže budeme slavit právě na tento den, kdy bude energie nejvyšší. Možnost přespat ve stanu je přímo na louce, 2 km odtud je rekreační zařízení Příleský mlýn, kdo by chtěl spát pod střechou. Kdo chce, může přijet již 7.7., oslava bude 8.7. navečer. V sobotu v 10 hodin bude beseda/porada nad definicí slovanských hodnot a pojmů, hledání něčeho, na čem se shodneme a to i s ostatními. Vstup provede Miloš Zverina ze Slavice. Uděláme oheň a chorovody, pak budeme očišťovat duši přeskakováním přes oheň, tělo vodou v potoce a ducha chozením přes uhlíky. Přineste si s sebou něco, co budete obětovat předkům vhozením do ohně, nejlepší je nějaké jídlo (ne maso!!), které jste sami vypěstovali nebo upekli (chléb, koláčky...), protože v něm bude energie vaší práce.

Akce je bez alkoholu, jídlo si každý zajišťuje sám, ke Kupalovi patří bezmasé jídlo. Nachystáme stůl na občerstvení formou sdílení, tak kdo může, doneste nějakou nemasovou drobnost na společný. Je vhodné být ve světlém oděvu, ideálně slovanská košula, ale stačí i bílé tričko (bude možné si zakoupit naše trička nebo lněnou košulu). 

Místo má tyto souřadnice: 49°26'34.3"N 17°45'38.1"E. Na louku se dá přijet a vyložit věci. Potom je však nezbytné odjet zaparkovat na některé z vytipovaných parkovišť. Mapka online je zde https://goo.gl/rkUi3K anebo si stáhněte pdf mapy s popisky: 1. strana a 2. strana . Zde je aktuální obrázek:

Toto už neplatí:

 .

Více podrobností o samotném svátku je zde: http://www.tartaria.sk/sviatky-a-obrady/slovanske-sviatky-a-obrady/de-boha-kupalu a také zde: http://www.tartaria.sk/sviatky-a-obrady/spolone-akcie/sviatky/kupala-7525

Těšíme se, Sláva Kupalovi!

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker