csbebghrlvltmkplrusrsksluk

Knihy F. S. Pluskala Moravičanského 2

F.S.P. Moravičanský

S hrdostí si dovolujeme předložit čtenářům další knihy Františka Salesiánského Pluskala Moravičanského. První tři knihy jsme již předložili čtenářům loni. Nyní přidáváme další tři:

Starožitnosti poloostrova ilyrotráckého, čili: Pojištění staroslávův v Řecku, Trácii, Macedonii, Tessalii, Dardanii a Ilyrii z roku 1888 - zde: https://ulozto.cz/!LXHwL8rqBJnL/pluskal-illyro-tracie-hotovo-pdf

Starožitnosti západní Evropy. Pojištění Staroslávů v Galii, Hispánii a Britanii z roku 1891 - zde: https://ulozto.cz/!RlrD8vbdn4bm/pluskal-zapadni-evropa-hotovo-pdf

Starosvět Ruskoškandický. Pojištění Staroslávů ve staré Scytii a Škandii z roku 1889 - zde: https://uloz.to/!77GqIoYrEQFH/moravicanskystarosvetruskoskandicky-pdf

Za poskytnuté knihy velmi děkujeme panu V. Lukešovi! Dále uvádíme jeho hodnocení Pluskala Moravičanského:  

František Pluskal-Moravičanský ve Vídni vystudoval lékařství a pak celý život působil jako praktický lékař nejdříve u Tišnova, později na Velehradě a závěrečné dekády prožil v Brumově, městečku na Vlárském průsmyku. Z počátku se kromě lékařské praxe v okolí Tišnova věnoval botanickým výzkumům. Později se začal věnovat historii. Napsal a vlastním nákladem vydal asi patnáct dějepisných knih, převážně o nejstarších dějinách Slovanů/Keltů. Díky klasickému vzdělání a velmi dobré znalosti latiny a řečtiny mohl při své práci vycházet ze studia starých dějepisců v originálech. Zásadně odmítal v té době začínající, moderní a kariérně výhodný trend vytváření nového pangermánského paradigmatu dějin.
Při svém popisu dějin světa vychází Pluskal od Noe a jeho tří synů. Jafet dostal otcovo požehnání, údělem Evropu a pro své potomky právo vládnout nad potomky ostatních dvou bratří Sema a Cháma. Jafet měl čtyři syny, kteří se staly praotci čtyř slovano/keltských národů světa. Poté co zalidnili Malou Asii začali zabydlovat i Evropu. Osídlování se šířilo jednak Kaspickou branou na sever a druhý proud směřoval přes Balkán a dále podél Dunaje do střední a západní Evropy. Přinesli s sebou vyspělé zemědělství, znalost zpracování kovů a později písmo.
Kromě starých autorů (Orbini), Pluskalovy závěry v dnešní době potvrzují humanitní vědy v pracech historiků, např. kultura Vinča-Turdas, Venti (Šavli, Bor, Tomažič) i lingvistů (Hrozný, Žunkovič). V oblasti přírodních věd je vypovídající srovnání čtyř původních (autochtonních) slovansko/keltských národů se čtyřmi dominantními Y-halpo skupinami (R1a, R1B, I1 a I2). Neméně důležité je zjištění vědců, že se lidský genom začal prudce diverzifikovat teprve asi před 5 000 roky (variace DNA v úsecích kódujících proteiny ve spojitosti s populačním růstem).
Pro pochopení klíčových omylů a přijetí nových směrů považuji četbu Pluskalova díla za velice užitečnou. 

Přejeme pěkné počtení.

 

Knihy dodáváme také na DVD - dáváme je zdarma ke knihám Jaroslavy Grobcové za 78 Kč - viz ešopa zde

 

Slovanské přednášky na Ezoteře 18.2.2018

Blok přednášek na Festivalu Miluj svůj život, více na www.festivalmilujsvujzivot.cz
neděle 18.února 2018, Gymnázium Omská, Omská 1300, Praha 10 – Vršovice
doba přednášek: od 10 do 17 hodin

Naše původní kultura je dnešní společnosti málo známá, neboť se vychází z povrchních obecných znalostí. Nicméně Slované jsou národem s Kulturou prastarou. Přišli do Evropy nejméně 6 000 let před letopočtem jako první zemědělci se slovanskou haploskupinou R1a. Bohatost naší Kultury jednoznačně přesahuje současnou materiálně založenou Západní civilizaci.
Pro dnešní dobu a pro svou budoucnost je potřeba se navrátiti k starobylosti slovanských kořenů a hloubce védského poznání. Toto dědictví Předků je naším jediným odkazem, na kterém máme budovat spravedlivou a s Přírodou vyváženou společnost.

Předběžný program přednášek a tvořivých setkání:

 1. Zdeněk Říha: Tartárie – tajemná a vzdálená (10 – 11 hod.)
 2. Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů (11 – 12 hod.)
 3. Julie Holíková: Výchova dětí podle slovanské tradice (12 – 14 hod.)
 4. Petr Synek: Duchovní pojetí života našich Předků Slovanů (14 – 15 hod.)
 5. Mojmír Mišun: Slované a jejich Rodový Egregor (15 – 16 hod.)

Podrobnosti k přednáškám:

Zdeněk Říha: Tartárie – tajemná a vzdálená
Největší země světa v dějinách byla v 19. století zcela smazána z historie. Přitom ještě v 18. století je zcela běžně zobrazována v encyklopediích a na mapách. Velká Tartárie… seznamte se prosím.

Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů
Naši Předkové velmi dobře chápali, že lidské zrození je dalším vývojovým stupněm při duchovním vývoji a postupu do dalšího světa. V případě Slovanů do světa LEGŮ a ARLEGŮ. Proto svůj život a společnost uspořádali tak, aby se vyhýbaly dělání karmických uzlů. Vše podřídili tomu, aby žili v souladu s přírodou, zápovědmi Slovanských bohů, a hlavně aby si dělali RA-DOST.

Julie Holíková: Výchova dětí podle slovanské tradice
Seznámené se slovanskou výchovou dětí a jejich věkovými zasvěceními, včetně přípravy a rozvíjení vrozených schopností dětí na své poslání v dospělosti.

Petr Synek: Duchovní pojetí života našich Předků Slovanů
Duchovní bytí kasty řemeslníků, zemědělců a rybářů. Duchovní pojetí boje kasty ochránců. Duchovnost kasty žreců a vedúnů.

Mojmír Mišun: Slované a jejich Rodový Egregor
Spojení s Rodem a význam Zlaté Cesty Duchovního vývoje, důležitost spojení s Rodem přes Astrální a Mentální kanál, ztráta a obnovení spojení s Rodem, využívání spojení se svým Nebeským učitelem.

Festival Cesty světem ve Znojmě 26-27.1.2018

 

Zveme Vás na setkání 26-27.1.2018 na Festivalu Cesty světem ve Znojmě, Loucká 21. Uvidíme se tam?

SLOVANŠTÍ BOSONOŽCI – Hledá se padesát SLOVANŮ

Naši předci v teplejších obdobích roku chodívali bosky, často boty obouvali až v časech podzimních, čímž mohutně přispívali k otužování svých těl, rozproudění energií, získávání prosté sebedůvěry a navykání hlasu okolní přírody.

Cílem našeho projektu je obnova původních tradičních způsobů chování, tak abychom se postupným způsobem mohli vrátit k těmto návykům. Z uvedeného důvodu připravila Slovanská kultura bezplatný projekt určený zájemcům z řad Slovanů, kteří mají v úmyslu dojít postupného otužení svých chodidel, aby se s větším požitkem mohli v měsících jarních letních a podzimních věnovat bosé chůzi našemu zdraví tělesnému i duševnu tolik potřebné.

Slovanská kultura proto požádala místní odborníky z výrobny Surtex o vyvzorování produktu, který napomůže přivykání nohou při pobytu ve volné přírodě.

Výsledkem jsou České ponožky, které kombinují zejména jemnou ovčí vlnu a přidávanou slámu, jejímž úkolem je nohy postupně uvykat na bosou chůzi.

Výrobek je určen k chození bez obuvi po bytech, domech, kancelářích v chladných částech jara, podzimu a po celou zimu. Do začátku doporučujeme ponožky ozkoušet po přibližně třicet minut a následně dobu prodlužovat, a to postupně po takovou dobu jak bude pro nositele příjemné a snesitelné.

Produkt je vyroben z přízí, které výrobce dříve používal k tvoření léčivých prostředků. Výrobky však rozhodně léčivými prostředky nejsou, právě naopak mají díky cíleně přidaným rostlinným příměsím za úkol nohu stimulovat a zocelovat, z toho důvodu nejsou určené komukoli, kdo trpí zdravotními problémy, které by jejich nošení mohlo zhoršovat.

Slovanská kultura nabízí padesáti zájemcům možnost zúčastnit se projektu a zdarma obdržet tento speciální výrobek. Zájemci nechť se hlásí na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a napíší velikost nohy. Po naplnění kvóty budeme informovat zájemce emailem.

Vlastní nošení ponožek obohacených slámou je pouze jedním z kroků k otužení nohou. Doporučujeme rovněž bosou chůzi kdy je to jen možné a využívání nácviků chození bez obuvi.

Za zajímavý dárek bychom chtěli jediné, Vaši zpětnou vazbu a samozřejmě uvítáme Vaši účast na plánované bosonohé výpravě. Ponožky budeme zasílat poštou, případně předávat osobně v Brně či na oznámených akcích. Při zaslání poštou požadujeme zaplatit na účet předem 89 Kč standardní poštovné jaké máme v ešopě. Můžete si i vybrat něco z naší ešopy, to ale není podmínkou.

Popis výrobku

Jedná se o nebělený a nebarvený Český výrobek s obsahem 45% jemné ovčí vlny a 55% polyesteru s výskytem rostlinných příměsí.

Proč ponožky obsahují vlnu: Jemná ovčí vlna je mimořádně hřejivá a nám blízká textilní surovina, která díky obsahu lanolinu napomáhá promnutí chodidla.

Proč výrobek obsahuje polyester? Polyester zvyšuje životnost výrobku a umožňuje jej prát i v pračce.

Důvod obsahu slámy je zřejmý a to stimulování chodidla způsobem podobným chození v přírodě.

Proč nemám ponožky nosit do obuvi? Výrobek je určen na chození v domácím prostředí, kanceláři a podobně a to bez obuvi. Obuv by velmi pravděpodobně příliš tlačila na obsažené rostlinné příměsi a tím nemístně zesilovala vliv slámy. Zejména dlouhodobé nošení v botách by nemuselo být pohodlné.

Jedná se opravdu o Český výrobek? Ano nejen úplet, ale také výroba příze proběhla v České republice.

Je výrobek šetrný k přírodě? Výrobek nebyl ani bělen, ani barven a na odstranění příměsí z vlny nebyly používány chemikálie, byly vyčesány.

Je nějaký doporučený způsob odpočinku nohou po nošení ponožek s rostlinnými příměsemi? K prohřátí po nošení doporučujeme 95% merinové ponožky se Slovanskými symboly. Obsažená merinová vlna nohu skvěle prohřeje.

Lze ponožky se slámou nosit i v létě? Je to možné, nicméně v teplém období doporučujeme bosé procházky přírodou.

Je pravda, že vlna obsahuje lanolin? Dobře opracovaná obsahuje.

Kolik slámy výrobek obsahuje? Ve výrobku je relativně malé množství slámy, neboť má být využitelný pro ty kteří mají chodidla velmi přecitlivělá, tak rovněž pro začínající a mírně pokročilé bosonožce, kteří mohou i volat po větším obsahu.

Přednáška ve Zvolenu

Přednáška v Uherském Brodě

Koncerty Nikolaje Jemelina

Přátelé na Slovensku pořádají koncert Nikolaje Jemelina - DOPORUČUJEME!!

18.11. bude v Popradě koncert Nikolaje Jemelina, prý ještě zbývá několik slevněných lístků... uvidíme se tam?

Koncert 19.11. zřejmě nebude, není dostatek návštěvníků. Anebo se najde dostatek zájemců?

Lístky jsou v síti Ticketportal nebo v Poprade sú k dispozícii aj v Mestskej informačnej kancelárii mesta Poprad (Kino Tatran).

NE odstranění sochy maršála Koněva

Vypadá to, že odstraňování soch přichází do módy nejen v USA a Velké Británii, ale i u nás. 

Více k "boji o sochu" v článku:

Zastupitelstvo městské části Praha 6 a velvyslanectví Ruské federace vedou spor o další osud sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na Náměstí interbrigády v Dejvicích. Aktuálně dostala ruská strana na výběr, zda souhlasí s opatřením maršálovy sochy vysvětlující cedulkou, která by zmiňovala i negativní souvislosti této historické osobnosti. V opačném případě by pak maršál Koněv v nadživotní velikosti mohl skončit v prostorách ruského velvyslanectví.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Bitva-o-marsala-Koneva-TOP-09-ostreluje-sochu-velitele-Rude-armady-Finalni-stret-se-blizi-512313

 

Pohanský festival v Brně 15.11.

Přijďte s námi přivítat zimu! Zveme vás na jedinečný brněnský festival pohanských kapel, první svého druhu! :)
Můžete se těšit na příjemné prostředí kavárny Trojka, perfektní zvuk a skvělé občerstvení. K poslechu i tanci vám zahrají:

TALIESI a její přátelé
Taliesi hraje především akustickou hudbu oslavující přírodu, naše předky a bohy. Je to také především hudba z duše popisující vlastní vnímání přírodního i niterního světa. Kromě vlastní hudby zaslechnete i pár písniček z ženského projektu České čanty. Po lehkém rozehřání vás rozproudí kapela...

JAVORTÝN
Setkání pravěkých lyr a elektrických kytar u staré keltské české mytologie a krajiny s oslavou slunečního koně Šemíka. Zaslechnete písně oslavující staré pověsti české, jak jsou vlastně staré? A jak je vlastně starý název města Brna? Brno, Obřany, Eburodunum? Kdo ví, ale z Obřanského hradiště je tak jako tak dobrý výhled.

OBEREG
Finále večera bude patřit folk-metalové kapele Obereg z jižní Moravy, která ve své hudbě spojuje folkové melodie, čistý zpěv a moderní zvuk elektrických kytar. Ve svých textech se věnuje jak slovanské mytologii, tak i moudrostí našich předků, do doby příchodu křesťanů do našich zemí. 
CDčka kapely najdete zde.

Tak přijďte mezi nás popít, poznat se a zatančit si a přivítat zimu. Těšíme se na vás! :)
Ivan, Taliesi a Petr

http://bandzone.cz/obereg
https://www.facebook.com/javortyn/
http://www.music.taliesi.com/
- - -
http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/mokos-fest.aspx

Pět moudrých

zaslal nám Zdeněk Chvojka

Pět moudrých putovalo krajem a po nějakém čase, kdy spolu hluboce rozmlouvali zjistili, že se ztratili v hlubokém lese.
A společně se začali radit jakou cestou se dát.
První rozhodně řekl: „Já půjdu doleva, tak jak mi to říká moje intuice a chceme-li společně vyjít z lesa půjdete se mnou.“
Druhý moudrý však namítl: „Já bych šel naopak doprava, cesta vypadá schůdnější a s větší pravděpodobností z lesa vyjdeme tudy.“
Třetí zakýval hlavou a pronesl: „ Já bych se vrátil nazpět,cesta je vyšlapaná a nemůžeme zabloudit.“
Čtvrtý z moudrých, silný a udatný řekl:„ Měli bychom rozhodně pokračovat dál přímo, les zajisté končí tam vpředu a něco nového zažijeme.“
Pátý však všechny zarazil a pravil:„Bratři, postůjte a neukvapujte se ve svých cestách. Vylezu tady na ten nejvyšší strom a rozhlédnu se z výšky, abych viděl, kudy vede nejkratší a nejschůdnější cesta z lesa. Počkejte zde na mne!“
Zatímco začal pátý moudrý lézt na strom, ostatní čtyři se rozešli po lese každý svým směrem, pro který se rozhodl. To už se však neměl možnost dozvědět. Zatímco vylezl do koruny vysokého stromu a rozhlížel se, uviděl směr, kterým se dát ven z lesa. Nyní dokonce mohl vidět i to, v jakém pořadí by se dostali ostatní čtyři moudří ven z lesa podle jejich rozhodnutí.Zavolal na ostatní, ale ti tam však už nebyli.
Stal se tento pátý moudrý skutečně nejmoudřejším ve svých úvahách? Měl skutečně nejlepší přehled o celé události a ostatní se zachovali tvrdohlavě a rozhodli se špatným způsobem?
Tak jako se pravda skládá z mnoha drobných různorodých částí, tak i skutečná moudrost je rozptýlena do mnoha částí. Z pohledu vyššího než je stom, se teď společně podívejme, jak dopadli ostatní moudří a jestli se dostali z lesa. Jednali všichni nakonec s moudrostí?
Ten, který se jako první vydal intuitivně doleva, spadl do neprostupné houštiny a poranil se. Hladověl i bojoval o život a potýkal se s divou zvěří. Díky této zkušenosti se naučil přežít v lese, stal se postupně součástí tohoto hlubokého lesa a přejal jeho moudrost, tu pak mohl předávat ostatním.
Druhý moudrý, který se vydal vpravo schůdnější cestou narazil na bandity a ti ho okradli a věznili. Po určité době, kdy trpěl v zajetí, dostal příležitost a mohl s některými z nich mluvit a probudil v nich lidskost a soucit. Postupně a po troškách jim předával svou moudrost a oni zanechali loupení a zmoudřeli.
Ten, který se navrátil zpět, se naučil podrobně znát cestu a mohl tak předat tuto moudrost i ostatním, kteří se do té doby báli do hlubokého lesa ba jen vstoupit a riskovat tak svůj život.
Jak dopadl čtvrtý moudrý, který šel přímou cestou vpřed? Jeho cesta byla také plná nesnází, avšak neohroženě putoval dál hlubokým lesem. Navštívil místa, která ještě nikdo nenavštívil a neviděl a objevil další nové příležitosti pro ostatní lidi. Objevil neznámé uzdravující rostliny, ale ineznámou zvěř.
Z pátého moudrého, který vylezl na strom se díky této události, kdy se ztratili v lese, stal specialista na hledání krátkých a schůdných cest. Každý, kdo chtěl rychle řešit své problémy se na něho s důvěrou obracel. Přišel však o zkušenosti, jež by ho přivedly k rozvoji.
Jak vidno, všech pět moudrých díky svým jedinečným rozhodnutím splnilo svůj účel, aby naplnili a rozšířili svou moudrost. Ano, někdy je moudré vidět situace a věci, které se kolem nás dějí z nadhledu, ale je i stejně moudré být schopen a ochoten dovolit sobě i ostatním, aby šli svou vlastní cestou. Je mnoho moudrých a mnoho cest hodných úcty. Kudy vás vysílá vaše vnitřní moudrost? Cítíte-li se někdy ve svém životě ztraceni, připomeňte si tuto dávnou slovanskou moudrost a směle vykročte. Vězte, že i vaše vnitřní moudrost vás dovede k vyššímu duchovnímu rozvoji. Můžete na ní zažít mnohá příkoří a útrapy, ale zároveň i dobrodružství a povznášející štěstí.Žádná takováto cesta nikdy nekončí díky moudrosti našich Bohů. Cílem každého Slavjana není získání jedné životní moudrosti, ale získávání a prožívání dalších a dalších zkušeností, které nás postupně dovedou k moudrostí a jednotě s našimi předky a našimi Bohy.

Z.Ch.

 

Křest CD Po stopách Předků kapely Obereg

Sešli jsme se v jedné brněnské hospodě, členové kapely Obereg a její příznivci. Vodou ze studánky a Pravslavením našich Předků - Bohů jsme "uvedli do provozu" nové CD Po stopách Předků. Mrkněte na video:

Video naleznete také v naší galerii: http://www.slovanskakultura.cz/index.php/galerie/6-hudba/detail/115-krest-cd-po-stopach-predku-kapely-obereg?tmpl=component 

Jihomoravská folk-metalová kapela OBEREG vznikla v roce 2012, kdy vyvstala vnitřní potřeba začít skládat texty, které pojmou alespoň část nashromážděných informací a znalostí. Za cíl si dali pozvednutí české metalové scény, která většinově oslavuje temné a destruktivní síly a nabídnout tak jinou variantu chápání hudby a tím i přehodnocení názorů. Důležitou součástí je právě pochopení našich dějin, že nejsme jen otroci systému, že stále máme naději na pozvednutí se do stavu Člověk.

Samotné CDčko naleznete zde: http://www.slovanskakultura.cz/index.php/e-shop-hika/product/1617-obereg-po-stopach-predku/category_pathway-33

 

 

Mezinárodní odborná konference Slovanství 2017

11.listopad 2017, 10:00 – 18.00 h.
Zasedací místnost Městského úřadu Vsetín (1. patro), Svárov 1080, Vsetín

Témata konference:

Nedávné dějiny Evropy jako důležitá součást naší paměti a identity

Skutečné dějiny Slovanů a jejich pradávná přítomnost v Evropě

Řízení světa – principy a směřování mocenského řízení lidstva

Přítomnost a budoucnost Slovanů (poslání, dějinný úkol)

Součástí konference budou i aktuální otázky současnosti a úloha slovanských národů v dnešní době a jejich budoucnost.

Účast na konferenci předběžně přijali:

PhDr. Viktor TIMURA, CSc. (Slovensko), RNDr. et Mgr. Hana Blochová,
Mgr. Jan Kozák a PhDr. Ľubomír Huďo (Slovensko).

Pozvaní jsou odborníci a badatelé, kteří veřejně publikují ve svém oboru a dokládají pravdivé informace o původnosti a bohatosti slovanské kultury v Evropě, a to mnohem dříve ještě před tzv. „stěhováním Slovanů v 5. až 6. století“.

Konference je určena pro odbornou i širokou veřejnost.


Program, seznam pozvaných přednášejících a registrační formulář postupně doplníme.

Předpokládaný účastnický příspěvek: 100 Kč

Více na webu: www.slovanskakosile.cz

Hliněné sdílení v Brně

přišlo nám emailem:

PROGRAM A ORIENTAČNÍ ČASOVÝ PLÁN HLINĚNÉHO SDÍLENÍ 2017 (změna programu vyhrazena):

16:00 -16:15 Prezentace nové kvalifikace Zhotovitel hliněných staveb, informace o rekvalifikačních kurzech a možnostech složit oficiální hlínařskou zkoušku (doc. Ing. Ivana Žabičková, CSc. a Ing. Zdeněk Vejpustek, Ph.D., Sdružení hliněného stavitelství z.s.)

16:15 -16:30 Prezentace výukových kurzů celoevropského programu Poznej hlínu, informace o náplni těchto kurzů a možnostech složit zkoušku uznávanou v rámci celoevropské sítě vzájemně si garantující kvalitu výuky v systému ECVET (doc. Ing. Ivana Žabičková, CSc. a Ing. Zdeněk Vejpustek, Ph.D., Sdružení hliněného stavitelství z.s.) 16:30 -16:45 Vlastnosti hliněných omítek. Používání vláken v hliněných omítkách (proč). Jak rozlišit vhodnost hlíny pro výrobu hliněných omítek – rychlý test (5 minut). (Michal Navrátil, Picas)

16:45 -17:00 Použití hlíny v moderních dřevostavbách. Výhody, nevýhody, zkušenosti. (Ing. arch. Mojmír Hudec, Ateliér ELAM)

17:00 -17:15 DISKUSE/PŘESTÁVKA

17:15 -17:30 Dekorativní prvky v hliněných omítkách. Metoda inpasto v hlíně. (Ondřej Netík, Duše domu)

17:30 -17:45 Realizace hliněných omítek - rekonstrukce a novostavby. Na co si dát pozor při provádění, zkušenosti, detaily. (Martin Papež, Hlína pro dům)

17:45 -18:00 Marocký štuk - Tadelakt. Provádění, vlastnosti, zkušenosti. (Marek Vojtěch a Ing.arch. Markéta Petrová, tadelakt.cz)

18:00 -18:15 DISKUSE/PŘESTÁVKA

18:15 -18:45 Průřez hliněnou tvorbou Aleše Dorazila a Kateřiny Šmardové (hliněné omítky, dekorace a interiéry). (Aleš Dorazil, www.prirodnidum.cz, Ing. arch. Kateřina Šmardová, smardova.cz)

18:45 -19:00 Hliněné omítky pro veřejné budovy. (Bohdan Nebesař, Dobré bydlení, db v.o.s.)

19:00 -19:15 Představení činnosti Sdružení hliněného stavitelství z.s. pro rok 2018, možnosti spolupráce a zapojení se do akcí s hlínou (doc. Ing. Ivana Žabičková, CSc. a Ing. Zdeněk Vejpustek, Ph.D., Sdružení hliněného stavitelství z.s.)

19:15 -19:30 DISKUSE, UKONČENÍ AKCE

Akce je podpořena/spolupořádána: Sdružení hliněného stavitelství z.s. Ústav stavitelství, Fakulta architektury VUT v Brně.

Kontakt: www.hlina.info, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 604 208 111 https://www.facebook.com/hlinene.stavitelstvi/ 

Slované dnešní doby – Ukázky slovanského způsobu života a myšlení

Aktualita: Soutěž o volnou vstupenku na celý festival Esotera v ceně 350 Kč. Odpovědi na soutěžní otázku: Jak se jmenuje ve slovanském kalendáři rok, který právě začal 22.9.2017? - zasílejte do středy 25.10. do 18 hod na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vylosovaného výherce kontaktujeme emailem nebo telefonem. Odpověď hledejte na webu www.slovanskakultura.cz.

--- gratulejeme výherkyni Zdence CH.!!! ---

 

pátek 27.října 2017, Gymnázium Omská, Omská 1300, Praha 10 – Vršovice
doba přednášek: od 11 do 19 hodin

Web: www.festivalmilujsvujzivot.cz

Naše původní kultura je dnešní společnosti málo známá, neboť se vychází z povrchních obecných znalostí. Nicméně Slované jsou národem s Kulturou prastarou. Přišli do Evropy nejméně 6 000 let před letopočtem jako první zemědělci se slovanskou haploskupinou R1a. Bohatost naší Kultury jednoznačně přesahuje současnou materiálně založenou Západní civilizaci.
Pro dnešní dobu a pro svou budoucnost je potřeba se navrátiti k starobylosti slovanských kořenů a hloubce védského poznání. Toto dědictví Předků je naším jediným odkazem, na kterém máme budovat spravedlivou a s Přírodou vyváženou společnost.

Program přednášek:

 1. Kateřina Kyselová: Stravování dle zápovědi boha Svaroga (11 – 12 h.)
 2. Mojmír Mišun: Skutečný odkaz slovanských předků a naše budoucnost (12 – 13 h.)
 3. Zdeněk Říha: Staroslovanský světonázor a jeho odraz v dnešní řeči (13 – 15 h.)
 4. Petr Synek: Nebezpečí pseudoslovanství (15-16 h.)
 5. Josef Endrych a Ilona Hlavničková: Tvořivé slovanské rokování s Vámi (16 – 18 h.)
 6. Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů (18 – 19 h.)

 

Podrobný popis všech přednášek

Katerina-KyselovaPřednáška (1): „Kateřina Kyselová: Stravování dle zápovědi boha Svaroga“
Jezte stravu čistou, která roste na polích vašich, v lesích a sadech vašich.

Anotace přednášky:

Budeme mluvit o tom, jak sestavit talíř tak, aby plně dostačoval pro naše potřeby, a byl složen z rostlinných surovin, a to především těch, které lze vypěstovat v našem klimatickém pásmu. Podíváme se na základní poměry obilovin, luštěnin a zeleniny na našich talířích a povíme si něco o rozdílech přípravy jídel pro různé fyzické aktivity, věk, pohlaví i zdravotní stav.

Také si řekneme něco o tom jak potraviny přijímají energii kosmickou a zemskou, a jak s tím můžeme nakládat v kuchyni. Nebude chybět ani duchovní hodnota stravy, tedy její radio-vitální složka a proč jsou obiloviny její královnou. Řeč bude i o stravě v kontextu současnosti – o tom, zda je možné se stravovat naprosto “čistě” v dnešním námi poničeném prostředí.

Představení lektora:

Kateřina Kyselová: Ze všeho nejvíce baví mě objevovat věci, které jsou tady na Zemi potřeba udělat. A že jich v dnešní době je. Připadá mi, že jsem tady od toho, abych byla u té veliké proměny Země z momentálního chaosu a masového ničení přírody zpět k uvědomělému přístupu ke všemu, k Lásce k přírodě a souladu s ní.

Snažím se pomáhat, jak můžu a jak umím. Momentálně hlavně prostřednictvím kurzů zdravého vaření, ve kterých předáváme moudrost našich předků o tom, jak se stravovat, aby nám bylo dobře v našich tělech. Oporou, inspirací a největším přítelem při práci i na celé cestě životem je pro mě můj muž Honza. Dcera Lada je zase hnacím motorem a důkazem, že to vše funguje.

Věřím, že světu se dá pomoci hlavně i tak, že budeme na svět přivádět zdravé děti, které povedeme k Lásce k přírodě a úctě k našim, i velice vzdáleným, předkům. S tím souvisí naše nedávno započaté studium naší prastaré Slovanské kultury, kterou se snažíme čím dál tím více zabudovávat do našeho denního života.

 

Mojmír 1Přednáška (2): „Mojmír Mišun: Skutečný odkaz slovanských předků a naše budoucnost“

Anotace přednášky:

Společnost, která je co nejblíže k poznání vesmírných principů a souladu s ekosystémem Země, má největší budoucnost svého vývoje. Původní kultura Slovanů se tímto řídila, dokud nebyla násilím příchodu jiné civilizace od tohoto způsoba života odtržena. Poznání své vlastní kultury a jejího potenciálu umožní hluboce uzdravit své Bytí a jít vědomým rozvojem v souladu s tradicí Předků, svého Rodu a v moudrosti našich Bohů.

Poznání důkazů o starobylosti naší Kultury, návrat ke slavení původních obřadů a nabytí skutečného Poznání je přirozenou Cestou a Životem v naší slovanské kultuře a tradici.

Představení lektora:

Ing. Mojmír Mišun původem vystudoval elektrotechniku a několik let pracoval v tomto oboru a u počítačových firem. Od roku 1998 pracoval v Praze, kde se dostal k praktikování Buddhismu, což byl jeho první vstup do oblasti ezoteriky. Oslovení duchovním světem bylo tak silné, že se deset let věnoval aktivně poradenstvím v oblasti zdravého způsobu života a Feng Shui.

Nečekané a silné osobní události ukončily tuto dráhu poradenství a způsobily jak návrat na rodné Valašsko, tak k intenzivnějšímu zájmu o své původní kořeny a naší slovanskou kulturu. V současnosti se aktivně věnuje propagaci původní slovanské kultury, návratu k Předkům a živé obnově Slovanství. Stojí za projektem SlovanskaKosile.cz (http://www.slovanskakosile.cz) a je starostou spolku Država Morava a Slezsko z.s. (http://www.drzava-moravaslezsko.cz), jehož hlavní náplní je obnova slovanských sněmů a naší původní slovanské kultury.

Zdenek Riha (web)Přednáška (3): „Zdeněk Říha: Staroslovanský světonázor a jeho odraz v dnešní řeči“

Anotace přednášky:

Jazyk je jedním ze základních atributů formování mozku při narození dítěte. Jestliže vymažete z jazyka slovo, které určuje nějaký pojem (jev), tak tento jev pro tuto a další generaci přestane existovat. Kdo dnes chápe, že slovo KALENDÁŘ původně znamenalo KOLADŮV DAR, že slovo KOUPAT SE pochází od našeho boha KUPALY, že slovo ISTINA znamená absolutní PRAVDA nikoli původní hodnotu úvěru (jistina).

Naštěstí naší dávní moudří předkové ukryly toto vědění do jazyka slovanských národů , především do pořekadel, písní a tradic. Proto znovu můžeme rekonstruovat naší původní řeč, světonázor, i mravní zásady našich předků.

Představení lektora:

Ing. Zdeněk Říha je absolventem UNIVERSITY PARDUBICE fakulty chemickotechnologické. Je spoluzakladatelem a hlavním přispěvatelem webu SLOVANSKAKULTURA.CZ. Slovanstvím se zabývá více jak 5 let. Jeho vášní je historie, specializuje se na vyvracení historických nepravd a konstruktů, které v průběhu psaní historie o Slovanech vznikly.

Petr SynekPřednáška (4): „Nebezpečí pseudoslovanství – falešné projekty používané k zneužití zájmu o pravou historii Slovanů a kulturní odkaz slovanských předků“

Anotace přednášky:

Přednáška pojednává o strategii nepřátelsky zaměřených aktivit, které mají za cíl vymazat pravou historii Slovanů a jejich vliv na vývoj civilizace.

Ve snaze rozšířit osvětu o Staré Víře, Védické kultuře a Védické říši Slovanů byl autor konfrontován s realitou činnosti slovanských a vlasteneckých spolků v evropském geo-prostoru. Tyto spolky často oslavují historické mýty, které se nejvíc podepsaly na protislovanských vítězstvích! Často z nevědomosti, nezřídka kdy však vědomě, zištně.

Pod zástavou sjednocování Slovanů a jejich národů je slovanský svět opakovaně ujišťován o nemožnosti se na tom dohodnout! Podsouvání falešných metod je záměrné a zatím efektivní nástroj k Rozděl a panuj!

Představení lektora:

Petr Václav Synek se považuje za historického badatele. Duchovní poznání vzniku Světů a našeho Vesmíru v kontextu s neúprosným zápasem Světla a Temnoty ho přivedlo k poslání Slovano-Árijské civilizace během posledního třetího osídlení naší Midgard, a to v období vrcholné fáze střetnutí se Lidstva se svým osudem.
Předsedá nevládní organizaci Českomoravský slovanský svaz (www.slovane.eu) a je členem prezídia Všeslovanský Sněm se sídlem v Moskvě. Založil a řídí Občinu Slovanů v Ústí nad Labem.
Autorsky se podílel na knihách Jan Hus 600 let a Jeroným Pražský 600 let, které také editoroval. Je šéfredaktorem čtvrtletníku Slovan.
Pořádá a přednáší semináře i konference s duchovní, historickou a slovanskou tématikou.

Pepa Endrych a Ilona Hlavnickova (web)Přednáška (5): „Josef Endrych a Ilona Hlavničková: Tvořivé slovanské rokování s Vámi“

Anotace přednášky:

Zbavili jsme se odpovědnosti za celé své bytí – za svůj život, za život svých blízkých, za své zdraví za svou budoucnost. Svou sílu a moc nad svým životem jsme přenechali druhým, kteří nás přesvědčili o tom, že vědí, co je pro nás správné lépe, než my sami.

Opravdu to vědí? Není to spíše tak, že mají naši sílu ve svých rukou a mohou si tedy s námi dělat, co chtějí? Opravdu jim to dovolíme? Jak dlouho nám ještě bude trvat, než prozřeme a svou sílu a moc nad svým životem si vezmeme zpět?

Představení lektora:

Josef Endrych a Ilona Hlavničková (doplníme)

Jiri Karasek (web)Přednáška (6): „Jiří Karásek: Uspořádání společnosti starých Slovanů“

Anotace přednášky:

Naši Předkové velmi dobře chápali, že lidské zrození je dalším vývojovým stupněm při duchovním vývoji a postupu do dalšího světa. V případě Slovanů do světa LEGŮ a ARLEGŮ. Proto svůj život a společnost uspořádali tak, aby se vyhýbaly dělání karmických uzlů. Vše podřídili tomu, aby žili v souladu s přírodou, zápovědmi Slovanských bohů, a hlavně aby si dělali RA-DOST.

Představení lektora:

Jiří Karásek je absolventem UNIVERSITY PARDUBICE fakulty ekonomické. Je spoluzakladatelem webu SLOVANSKÁKULTURA.CZ. Ke slovanství ho přivedl proces odhalování manipulace pomocí peněžních prostředků, který nevyhnutelně vedl k pochopení, že tato manipulace je vedena především proti Slovanským krajinám.

Poděkování Mojmírovi! http://www.slovanskakosile.cz 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker