csbebghrlvltmkplrusrsksluk

SLOVANŠTÍ BOSONOŽCI – Hledá se padesát SLOVANŮ

Naši předci v teplejších obdobích roku chodívali bosky, často boty obouvali až v časech podzimních, čímž mohutně přispívali k otužování svých těl, rozproudění energií, získávání prosté sebedůvěry a navykání hlasu okolní přírody.

Cílem našeho projektu je obnova původních tradičních způsobů chování, tak abychom se postupným způsobem mohli vrátit k těmto návykům. Z uvedeného důvodu připravila Slovanská kultura bezplatný projekt určený zájemcům z řad Slovanů, kteří mají v úmyslu dojít postupného otužení svých chodidel, aby se s větším požitkem mohli v měsících jarních letních a podzimních věnovat bosé chůzi našemu zdraví tělesnému i duševnu tolik potřebné.

Slovanská kultura proto požádala místní odborníky z výrobny Surtex o vyvzorování produktu, který napomůže přivykání nohou při pobytu ve volné přírodě.

Výsledkem jsou České ponožky, které kombinují zejména jemnou ovčí vlnu a přidávanou slámu, jejímž úkolem je nohy postupně uvykat na bosou chůzi.

Výrobek je určen k chození bez obuvi po bytech, domech, kancelářích v chladných částech jara, podzimu a po celou zimu. Do začátku doporučujeme ponožky ozkoušet po přibližně třicet minut a následně dobu prodlužovat, a to postupně po takovou dobu jak bude pro nositele příjemné a snesitelné.

Produkt je vyroben z přízí, které výrobce dříve používal k tvoření léčivých prostředků. Výrobky však rozhodně léčivými prostředky nejsou, právě naopak mají díky cíleně přidaným rostlinným příměsím za úkol nohu stimulovat a zocelovat, z toho důvodu nejsou určené komukoli, kdo trpí zdravotními problémy, které by jejich nošení mohlo zhoršovat.

Slovanská kultura nabízí padesáti zájemcům možnost zúčastnit se projektu a zdarma obdržet tento speciální výrobek. Zájemci nechť se hlásí na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a napíší velikost nohy. Po naplnění kvóty budeme informovat zájemce emailem.

Vlastní nošení ponožek obohacených slámou je pouze jedním z kroků k otužení nohou. Doporučujeme rovněž bosou chůzi kdy je to jen možné a využívání nácviků chození bez obuvi.

Za zajímavý dárek bychom chtěli jediné, Vaši zpětnou vazbu a samozřejmě uvítáme Vaši účast na plánované bosonohé výpravě. Ponožky budeme zasílat poštou, případně předávat osobně v Brně či na oznámených akcích. Při zaslání poštou požadujeme zaplatit na účet předem 89 Kč standardní poštovné jaké máme v ešopě. Můžete si i vybrat něco z naší ešopy, to ale není podmínkou.

Popis výrobku

Jedná se o nebělený a nebarvený Český výrobek s obsahem 45% jemné ovčí vlny a 55% polyesteru s výskytem rostlinných příměsí.

Proč ponožky obsahují vlnu: Jemná ovčí vlna je mimořádně hřejivá a nám blízká textilní surovina, která díky obsahu lanolinu napomáhá promnutí chodidla.

Proč výrobek obsahuje polyester? Polyester zvyšuje životnost výrobku a umožňuje jej prát i v pračce.

Důvod obsahu slámy je zřejmý a to stimulování chodidla způsobem podobným chození v přírodě.

Proč nemám ponožky nosit do obuvi? Výrobek je určen na chození v domácím prostředí, kanceláři a podobně a to bez obuvi. Obuv by velmi pravděpodobně příliš tlačila na obsažené rostlinné příměsi a tím nemístně zesilovala vliv slámy. Zejména dlouhodobé nošení v botách by nemuselo být pohodlné.

Jedná se opravdu o Český výrobek? Ano nejen úplet, ale také výroba příze proběhla v České republice.

Je výrobek šetrný k přírodě? Výrobek nebyl ani bělen, ani barven a na odstranění příměsí z vlny nebyly používány chemikálie, byly vyčesány.

Je nějaký doporučený způsob odpočinku nohou po nošení ponožek s rostlinnými příměsemi? K prohřátí po nošení doporučujeme 95% merinové ponožky se Slovanskými symboly. Obsažená merinová vlna nohu skvěle prohřeje.

Lze ponožky se slámou nosit i v létě? Je to možné, nicméně v teplém období doporučujeme bosé procházky přírodou.

Je pravda, že vlna obsahuje lanolin? Dobře opracovaná obsahuje.

Kolik slámy výrobek obsahuje? Ve výrobku je relativně malé množství slámy, neboť má být využitelný pro ty kteří mají chodidla velmi přecitlivělá, tak rovněž pro začínající a mírně pokročilé bosonožce, kteří mohou i volat po větším obsahu.

Pět moudrých

zaslal nám Zdeněk Chvojka

Pět moudrých putovalo krajem a po nějakém čase, kdy spolu hluboce rozmlouvali zjistili, že se ztratili v hlubokém lese.
A společně se začali radit jakou cestou se dát.
První rozhodně řekl: „Já půjdu doleva, tak jak mi to říká moje intuice a chceme-li společně vyjít z lesa půjdete se mnou.“
Druhý moudrý však namítl: „Já bych šel naopak doprava, cesta vypadá schůdnější a s větší pravděpodobností z lesa vyjdeme tudy.“
Třetí zakýval hlavou a pronesl: „ Já bych se vrátil nazpět,cesta je vyšlapaná a nemůžeme zabloudit.“
Čtvrtý z moudrých, silný a udatný řekl:„ Měli bychom rozhodně pokračovat dál přímo, les zajisté končí tam vpředu a něco nového zažijeme.“
Pátý však všechny zarazil a pravil:„Bratři, postůjte a neukvapujte se ve svých cestách. Vylezu tady na ten nejvyšší strom a rozhlédnu se z výšky, abych viděl, kudy vede nejkratší a nejschůdnější cesta z lesa. Počkejte zde na mne!“
Zatímco začal pátý moudrý lézt na strom, ostatní čtyři se rozešli po lese každý svým směrem, pro který se rozhodl. To už se však neměl možnost dozvědět. Zatímco vylezl do koruny vysokého stromu a rozhlížel se, uviděl směr, kterým se dát ven z lesa. Nyní dokonce mohl vidět i to, v jakém pořadí by se dostali ostatní čtyři moudří ven z lesa podle jejich rozhodnutí.Zavolal na ostatní, ale ti tam však už nebyli.
Stal se tento pátý moudrý skutečně nejmoudřejším ve svých úvahách? Měl skutečně nejlepší přehled o celé události a ostatní se zachovali tvrdohlavě a rozhodli se špatným způsobem?
Tak jako se pravda skládá z mnoha drobných různorodých částí, tak i skutečná moudrost je rozptýlena do mnoha částí. Z pohledu vyššího než je stom, se teď společně podívejme, jak dopadli ostatní moudří a jestli se dostali z lesa. Jednali všichni nakonec s moudrostí?
Ten, který se jako první vydal intuitivně doleva, spadl do neprostupné houštiny a poranil se. Hladověl i bojoval o život a potýkal se s divou zvěří. Díky této zkušenosti se naučil přežít v lese, stal se postupně součástí tohoto hlubokého lesa a přejal jeho moudrost, tu pak mohl předávat ostatním.
Druhý moudrý, který se vydal vpravo schůdnější cestou narazil na bandity a ti ho okradli a věznili. Po určité době, kdy trpěl v zajetí, dostal příležitost a mohl s některými z nich mluvit a probudil v nich lidskost a soucit. Postupně a po troškách jim předával svou moudrost a oni zanechali loupení a zmoudřeli.
Ten, který se navrátil zpět, se naučil podrobně znát cestu a mohl tak předat tuto moudrost i ostatním, kteří se do té doby báli do hlubokého lesa ba jen vstoupit a riskovat tak svůj život.
Jak dopadl čtvrtý moudrý, který šel přímou cestou vpřed? Jeho cesta byla také plná nesnází, avšak neohroženě putoval dál hlubokým lesem. Navštívil místa, která ještě nikdo nenavštívil a neviděl a objevil další nové příležitosti pro ostatní lidi. Objevil neznámé uzdravující rostliny, ale ineznámou zvěř.
Z pátého moudrého, který vylezl na strom se díky této události, kdy se ztratili v lese, stal specialista na hledání krátkých a schůdných cest. Každý, kdo chtěl rychle řešit své problémy se na něho s důvěrou obracel. Přišel však o zkušenosti, jež by ho přivedly k rozvoji.
Jak vidno, všech pět moudrých díky svým jedinečným rozhodnutím splnilo svůj účel, aby naplnili a rozšířili svou moudrost. Ano, někdy je moudré vidět situace a věci, které se kolem nás dějí z nadhledu, ale je i stejně moudré být schopen a ochoten dovolit sobě i ostatním, aby šli svou vlastní cestou. Je mnoho moudrých a mnoho cest hodných úcty. Kudy vás vysílá vaše vnitřní moudrost? Cítíte-li se někdy ve svém životě ztraceni, připomeňte si tuto dávnou slovanskou moudrost a směle vykročte. Vězte, že i vaše vnitřní moudrost vás dovede k vyššímu duchovnímu rozvoji. Můžete na ní zažít mnohá příkoří a útrapy, ale zároveň i dobrodružství a povznášející štěstí.Žádná takováto cesta nikdy nekončí díky moudrosti našich Bohů. Cílem každého Slavjana není získání jedné životní moudrosti, ale získávání a prožívání dalších a dalších zkušeností, které nás postupně dovedou k moudrostí a jednotě s našimi předky a našimi Bohy.

Z.Ch.

 

Oslava Kupaly roku 7525

Dne 8.7.2017 neboli 7.8.7525 od U.M.H.CH. jsme po tisíci letech na Moravě obnovili slovanský svátek Boha Kupaly, tak jak jej slavili naši předkové podle staré víry – Vie-ry (světlého poznání). Na louce u Provodovic se nás sešlo přes 200 a společně jsme zapálili ohně a vzývali naše Bohy podle dávného způsobu. Očišťovali jsme svá těla i Duše a posilňovali Ducha.

Níže je několik fotografií a video z oslavy. Těšíme se na další setkání, které proběhne v srpnu na Slovensku, nejspíše 5.8.2017.

Dojem z oslavy máme velmi dobrý, ačkoliv je co zlepšovat, a to především v obnovování naší staré kultury ve formě písní – je potřebné obnovit staré lidové melodie, které nás nalaďují na naše slovanské rytmy života. Přikládáme proto také video s písní Hymna ohni, kterou jsme nacvičovali a zpívali při obřadu. Vyzýváme přátele starobylé slovanské kultury k práci na obnově starých lidových písní a jejich dnes již zkažených textů o „chlastu a babách“. Rytmy jsou ovšem původní a „naše“.

Děkujeme všem účastníkům. Sláva Rodu!

Video z oslavy: https://www.youtube.com/watch?v=5yLIgXePvrQ&feature=youtu.be

Zde je video z nacvičování Hymny ohni: https://www.youtube.com/watch?v=ZpIM_mhwbK0 

a zde je Hymna ohni v ruštině: https://youtu.be/tTKjjrNqKU4?t=418 

Text Hymny ohni:

Dmi              Gmi         Dmi

Síň nebes tak hvězdná, lunná

C      F        C       A7

Nám zazáří meč Peruna

Dmi       Gmi    Dmi

Očisti se Duše naše

C     F       A7       Dmi

Král Oheň útěcha naše

 

Gmi       Dmi    Gmi    Dmi Gmi Dmi  A7  Dmi

Rozdmýchej se král Oheň, Kolovrat i Posoleň

C           F            C   F   Gmi      Dmi A7 Dmi

Hoř nám hoř nám jasně, ať nám nevyhasne

Gmi    Dmi    Gmi Dmi Gmi Dmi A7 Dmi

A zdvíhej se do nebes, ozařuj okolí dnes

C           F           C    F  Gmi     Dmi A7 Dmi

Hoř nám hoř nám jasně ať nám nevyhasne

 

Očisti ty Ducha Duši

osvětli moře i souši

Ohřívej i chrámy naše

Král oheň útěcha naše

 

Hoř nám jasně král Oheň Kolovrat i Posoleň

Hoř nám hoř nám jasně, ať nám nevyhasne

A zdvíhej se do nebes, ozařuj okolí dnes

Hoř nám hoř nám jasně ať nám nevyhasne

 

Od časů Inglinů Předků

Krmíme tě suchou větví

By zářila sláva naše

Král Oheň útěcha naše

 

Rozdmýchej se Král Oheň Kolovrat i Posoleň

Hoř nám hoř nám jasně, ať nám nevyhasne

A zdvíhej se do nebes, ozařuj okolí dnes

Hoř nám hoř nám jasně ať nám nevyhasne

 

Co nám naše slovanská řeč říká o světě

Hvězda Roda

Napadlo vás někdy proč slova, která říkáme, znějí zrovna tak jak znějí? Proč se neříkají jinak, třeba proč se „příroda“ řekne právě tak a ne třeba „Aglihurt“? Každé slovo má v naši mysli přiřazen nějaký význam, nějaký obraz. Ale proč právě tento zvuk a ne jiný? A jak vůbec slova vznikla? Začali opice místo vřískání lépe artikulovat a pak určitému zvuku náhodně přiřadili nějaký obsah – slovo? Anebo mají slova nějaký hlubší smysl a propojenost? Takže je někdo vymyslel tak, že spolu souvisejí?

Zvu vás, pojďme to společně prozkoumat.

RODOVÉ KOŘENY – RODINA – NÁROD

Zuzana Kaiser

Obrázek: Runa Roda

Je užitečné, ba zásadní, mít povědomí o svých předcích, odkud pocházeli, kde a jak žili, čím se živili. Je potřebné znát skutečné dějiny a kořeny svého národa. Dědictví našich předků máme uloženo ve své genetické paměti. Tímto dědictvím se rozumí nejen rodinné zatížení, tradice, zvyky, ale především informace o poznání světa, o vědění celého národa. Tyto informace máme zapsány hluboko v sobě, na buněčné úrovni.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker