csbebghrlvltmkplrusrsksluk

Oslava Kupaly roku 7525

Dne 8.7.2017 neboli 7.8.7525 od U.M.H.CH. jsme po tisíci letech na Moravě obnovili slovanský svátek Boha Kupaly, tak jak jej slavili naši předkové podle staré víry – Vie-ry (světlého poznání). Na louce u Provodovic se nás sešlo přes 200 a společně jsme zapálili ohně a vzývali naše Bohy podle dávného způsobu. Očišťovali jsme svá těla i Duše a posilňovali Ducha.

Níže je několik fotografií a video z oslavy. Těšíme se na další setkání, které proběhne v srpnu na Slovensku, nejspíše 5.8.2017.

Dojem z oslavy máme velmi dobrý, ačkoliv je co zlepšovat, a to především v obnovování naší staré kultury ve formě písní – je potřebné obnovit staré lidové melodie, které nás nalaďují na naše slovanské rytmy života. Přikládáme proto také video s písní Hymna ohni, kterou jsme nacvičovali a zpívali při obřadu. Vyzýváme přátele starobylé slovanské kultury k práci na obnově starých lidových písní a jejich dnes již zkažených textů o „chlastu a babách“. Rytmy jsou ovšem původní a „naše“.

Děkujeme všem účastníkům. Sláva Rodu!

Video z oslavy: https://www.youtube.com/watch?v=5yLIgXePvrQ&feature=youtu.be

Zde je video z nacvičování Hymny ohni: https://www.youtube.com/watch?v=ZpIM_mhwbK0 

a zde je Hymna ohni v ruštině: https://youtu.be/tTKjjrNqKU4?t=418 

Text Hymny ohni:

Dmi              Gmi         Dmi

Síň nebes tak hvězdná, lunná

C      F        C       A7

Nám zazáří meč Peruna

Dmi       Gmi    Dmi

Očisti se Duše naše

C     F       A7       Dmi

Král Oheň útěcha naše

 

Gmi       Dmi    Gmi    Dmi Gmi Dmi  A7  Dmi

Rozdmýchej se král Oheň, Kolovrat i Posoleň

C           F            C   F   Gmi      Dmi A7 Dmi

Hoř nám hoř nám jasně, ať nám nevyhasne

Gmi    Dmi    Gmi Dmi Gmi Dmi A7 Dmi

A zdvíhej se do nebes, ozařuj okolí dnes

C           F           C    F  Gmi     Dmi A7 Dmi

Hoř nám hoř nám jasně ať nám nevyhasne

 

Očisti ty Ducha Duši

osvětli moře i souši

Ohřívej i chrámy naše

Král oheň útěcha naše

 

Hoř nám jasně král Oheň Kolovrat i Posoleň

Hoř nám hoř nám jasně, ať nám nevyhasne

A zdvíhej se do nebes, ozařuj okolí dnes

Hoř nám hoř nám jasně ať nám nevyhasne

 

Od časů Inglinů Předků

Krmíme tě suchou větví

By zářila sláva naše

Král Oheň útěcha naše

 

Rozdmýchej se Král Oheň Kolovrat i Posoleň

Hoř nám hoř nám jasně, ať nám nevyhasne

A zdvíhej se do nebes, ozařuj okolí dnes

Hoř nám hoř nám jasně ať nám nevyhasne

 

Co nám naše slovanská řeč říká o světě

Hvězda Roda

Napadlo vás někdy proč slova, která říkáme, znějí zrovna tak jak znějí? Proč se neříkají jinak, třeba proč se „příroda“ řekne právě tak a ne třeba „Aglihurt“? Každé slovo má v naši mysli přiřazen nějaký význam, nějaký obraz. Ale proč právě tento zvuk a ne jiný? A jak vůbec slova vznikla? Začali opice místo vřískání lépe artikulovat a pak určitému zvuku náhodně přiřadili nějaký obsah – slovo? Anebo mají slova nějaký hlubší smysl a propojenost? Takže je někdo vymyslel tak, že spolu souvisejí?

Zvu vás, pojďme to společně prozkoumat.

RODOVÉ KOŘENY – RODINA – NÁROD

Zuzana Kaiser

Obrázek: Runa Roda

Je užitečné, ba zásadní, mít povědomí o svých předcích, odkud pocházeli, kde a jak žili, čím se živili. Je potřebné znát skutečné dějiny a kořeny svého národa. Dědictví našich předků máme uloženo ve své genetické paměti. Tímto dědictvím se rozumí nejen rodinné zatížení, tradice, zvyky, ale především informace o poznání světa, o vědění celého národa. Tyto informace máme zapsány hluboko v sobě, na buněčné úrovni.

Zapomenuté dědictví našich předků

Zúčastnili jsme se festivalu Ezotera v Plzni, kde jsme se setkali se spoustou skvělých lidí a mohli si popovídat o slovanství. Také jsme pohovořili živě do rádia Svobodný vysílač, což se protáhlo na celé dvě hodiny, ačkoli to uteklo jak voda. S panem Hlávkou a Grunwaldem jsme rozebrali něco z dějin Slovanů a také to, co nám říkají slova, hlavně pomocí obrazů ze Staroslovienské bukvice.

Záznam z vysílání přinášíme ve formě videa na youtube doplněného o obrázky, o kterých se hovořilo: https://youtu.be/JrXe2GR0Oks.

V audio podobě či ke stažení v mp3 je k dispozici na stránce v archivu Svobodného vysílače http://www.svobodny-vysilac.cz/?p=7386.

Přejeme hezký poslech.

Sidorov a Tajemství ruské báně

Výňatek z knihy G.A. Sidorova - Chronologicko-ezoterická analýza vývoje současné civilizace

Kapitola 7 - Tajemství ruské báně

Ruská báně

Když jsme posnídali a napili se čaje, oba jsme se vypravili roztopit báňu. To, čemu stařík říkal baňa, stálo kousek od domu. Abych se přiznal, nejdříve jsem si myslel, že ta solidní budova je staříkova letní kuchyně, nebo domek pro hosty. Zdál se mi příliš velký, protože jsem byl zvyklý na maličké vesnické baňky s nízkými stropy a železnými píckami, všelijak svařovanými. Strop dědovy báně byl nezvykle vysoký, a také uvnitř se více podobala domu, než obyčejné báni. Solidně roubená mezistěna rozdělovala stavbu na dvě stejné poloviny. V prvé místnosti byla umývárna a odpočívárna. Druhá polovina byla určena pro napařování. Obě místnosti vytápěla jedna složitá zděná pec. V napařovací části ohřívač pece byl do stropu vyložen kameny, podle slov starého, hlavně kvarcitem, jaspisem a pazourkem. Horniny jako žula a bazalt se do páry nehodí. Podle názoru hospodáře dávají škodlivou páru, která může poškodit zdraví. Poslouchal jsem staříka a marně jsem přemýšlel: říká prosté a pochopitelné věci, opravdu, co všechno není obsaženo v horninách, prakticky téměř všechny minerály až po uran, ale lidé už mnoho zapomněli.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker