bojar2
bojar3

Váza Bojar

Prodejní cena560 Kč
Sleva
 

Váza Bojar se slovanskou symbolikou je vyrobena ze dvou druhů dřeva. Je to originální kus. Na boku jsou laserem vygravírovány slovanské symboly Svaor, Perunova hvězda, Soloň, Hvězda Lady.  

Bojar je starodávné slovo, které znamená BOží JARost, nebo označuje toho, kdo je schopen se dostat do stavu vědomí zvaného JAROST. V tomto stavu naši předkové bojovali proti nepříteli. Je to stav mysli, kdy je člověk (špatně řečeno) ve stavu zuřivosti a necítí bolest. Není to však emocionální stav, protože emoce jsou energie, které nás vedou konat věci, při kterých karmujeme. I v dnešní češtině nám zůstalo slovo BUJARÝ, které má obdobný význam. BOJAR byl bojovník, který ovládal práci s myslí, energií... prostě bojové umění. 

Rozměry vázy: průměr 120 mm x výška 190 mm.

Povrch je upraven lakováním.

(Pro detailnější a větší zobrazení obrázků galerie stačí na obrázek kliknout, obrázek se maximalizuje)

Je-li zboží v objednaném objemu na skladě, zasíláme jej ihned nebo max. do dvou dnů. Je-li zboží potřeba vyrobit, je dodací lhůta 2-3 týdny. V takovém případě Vás o této skutečnosti budeme informovat prostřednictvím vašeho emailu případně telefonu, který využijete při objednávce.

Symbolika, kterou jsme při navrhování vázy použili je plně v harmonii s kulturou našich předků a jejich láskou k našim Bohům.

Význam symboliky vázy Bojar:

Сваор - Svaor:

SvaorSymbolizuje nikdy nekončící stálý Nebeský Vzestup, jmenovitě – Svaga a Věčný Koloběh Životních Sil Vesmíru. Předpokládá se, že jestli je Svaor zobrazen na předmětech domácí potřeby, tak v domě bude vždy dostatek a štěstí.

 

 

 Perunova Hvězda:

Perunova Hvězda

Symbol používaný široce ve světě. Slované jej používali na oděvech, vyřezávaný v místnostech či kolovrátkách. Protože k Perunovi patří blesk, tak se považovalo vhodné jej umístit na vrch budovy, aby blesk odvedl. Kromě toho je znakem válečníka, odvahy a smělosti. Archeologové jej nalézají na pancířích, přilbách, pánských košilích.

 

Звезда Лады-Богородицы – Hvězda Lady Bohorodičky:

Lada - Hvězda Lady BohorodičkyJe to Symbol i Počátek Moudrosti, kterou nahromadily předchozí generace. Díky uvědomění si moci svého Rodu Hvězda Rusi dá člověku důvěru a odvahu. Hvězda Lady může být univerzálním oberegem pro obydlí. Celkově symbolizuje Matku – Matku Ladu Boborodičku, dávající život mnohým slovanským Bohům, Matku – Zem  (Matku Sirou Zem) i Matku Nebes (Matka Sva). Je to složitý, hluboký a celistvý obraz, který pochopit bez studia původní slovanské kultury je jednoduše nemožné. Použití jako běžný domácí ornament, který v oberegové symbolice představuje celistvou ochranu člověka před negativní (temnou) energií.

Солонь - Soloň:

SoloňStarodávný Sluneční symbol ochraňující člověka i jeho dobro od temných sil. Zobrazuje se obvykle na oděvu a domácích předmětech. Velmi často se se zobrazením Soloni setkáte na lžících, hrncích a dalším kuchyňském nádobí.

 

 

Slovanská kultura