Radim Lhoták, Josef Hausmann: Totalitní ideologie feminismu
Kategorie: | Politika |
---|---|
Hmotnost: | 0.87 kg |
Autor: | Radim Lhoták, Josef Hausmann |
Vydavatel: | Nakladatelství ABB |
Prokletí feminismu leží nad celou západní společností jako Damoklův meč. Jakkoli nám, v České republice, připadá, že mnoho zhoubných ideologií, importovaných do naší země z liberálního Západu, u nás ještě nemetastázovalo do natolik obludných rozměrů, jako v místě svého vzniku, v případě feminismu to neplatí – už nyní, jak tento sborník dokládá, je kritika feminismu tabuizovaná a s jeho tezemi se jaksi nesluší polemizovat.
Jen za poslední dobu nabral poněkud agresivnější podobu, takže se kolem něho našlapuje ještě opatrněji, než v době, kdy oba pánové své texty psali. Dobrým příkladem je zuřivá kampaň MeToo, která připomíná mccarthismus 50. let nebo ještě přesněji středověký hon na čarodějnice. I proto jsem se rozhodl další sešit Národovecké knihovničky věnovat tomuto problému, který navíc není jen jednou z celé řady nemocí současné civilizace, ale je jejím neuralgickým bodem, je jakýmsi virem napadajícím samotnou její imunitu, protože z žen činí Amazonky a z mužů slabochy, což se pak nutně neblaze projeví ve chvíli, kdy na společnost útočí viry další. Jako nástroj rozkladných sil nejenže má ambici společnost rozvrátit a destruovat, ale už se mu to z velké části povedlo. Škody jsou nedozírné a náprava bude dlouhá a bolestná.
Svědomí Národní demokracie jako politické strany je v tomto ohledu čisté. Od svého vzniku jsme na tyto nešvary, nespravedlnosti vůči mužům a ataky na rodinu upozorňovali a zaujímali k nim svá politická stanoviska. Pamatujeme na ně i ve svém novém programu – Národní demokracie 2018.
Není náhodou, že oba autoři sborníku s Národní demokracií v určité fázi svého života spojili síly a tak či onak se ve prospěch těchto svých myšlenek, kterým Národní demokracie popřála sluchu a začlenila je do svého programu, v jejím „dresu“ angažovali. Velmi si vážím toho, že s nimi mohu i nadále spolupracovat a že jejich texty, i když starší, mohou nyní konečně vyjít v tištěné podobě. Neztratily totiž nic na své aktuálnosti, což je jednak důkazem jak zrůdnosti agendy, kterou se zabývají, tak moudrosti autorů (její nebezpečí včas rozpoznat a svoji kritiku na ni zaměřit), stejně jako jejich vytříbeného literárního slohu, s nímž se čtou lehce, a přitom člověka nutí k přemýšlení. V případě Josefa Hausmanna jde navíc o texty určené a psané pro různá tištěná média, která je ale z důvodů politické korektnosti odmítla otisknout, což je o to podivnější, že Hausmann je veřejně známá osobnost, která na kritice feminismu a knihách o vztazích mezi muži a ženami získala svoji popularitu a platí tedy za „experta“, i když toho „zlého“, stojícího na té špatné, „zlé“ straně. Dnes už ale v médiích není zájem o vyvažování názorů, o což se sdělovací prostředky dříve alespoň předstíraně snažily, a proto jsou i názory autora bestsellerů (některé Hausmannovy publikace vyšly pro svůj úspěch i v osmnácti vydáních) pro dnešní média nepohodlná.
Literární styl je v obou případech poněkud odlišný, což – myslím – celkovému vyznění publikace naopak prospívá. Poněkud filosofičtěji založené, přitom neméně čtivé a inspirativní úvahy Radima Lhotáka střídají kratší, úderné a lehce provokativní texty Hausmannovy. Oba přitom vycházejí ze stejných myšlenkových tradic, projevují vnímavost vůči stejným duchovním principům, až nakonec i v praktických závěrech svého přemýšlení docházejí, nezávisle na sobě, někdy i k podobně formulovaným sdělením.
Nechť je tato publikace zajímavým a poučným čtením, které přiměje k zamyšlení především muže, ale i jejich drahé polovičky.
Adam B. Bartoš
Vydalo jako svou 19. publikaci nakladatelství Adam Benjamin Bartoš
v Praze v srpnu 2018
Vychází jako sešit č. 8 edice Národovecká knihovnička
Autoři: Mgr. Radim Lhoták, RNDr. Josef Hausmann, CSc. © 2002-2014
ISBN 978-80-907230-6-1
vazba V2, brožovaná, A5, 56 stran
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.