Při objednávce nad 1000 Kč dárek.
Neohodnoceno

Velikonoce našich babiček

Skladem (>5 ks)
Kód: 3787
285 Kč –20 % 228 Kč
Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.37 kg
Autor: Alena Anežka Gajdušková
Vydavatel: Dauphin
Velikonoce našich babiček
285 Kč –20 %
  • Období, kdy končí zima a začíná jaro, je odjakživa silným poutem spojeno s půdou, probouzející se přírodou a plodivou sílou. To vše se prolnulo i do křesťanského prožívání, které pevně formovalo duchovní i materiální svět našich předků. Na tříkrálové koledy na sklonku do vánočního období plynule navazuje začátek masopustu – první předzvěsti počínajícího jara. Jak moc bujarý masopust býval a co naši předci během následujícího postního období jedli, když příprava na velikonoční slavnost ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista vyžadovala skromnost a odříkání?

  • Jak tedy naši předkové prožívali svátky jara?
    Co znamená paškál nebo apoštol a proč říkáme houby s octem?
    Co je to chození s Dorotou a co ušelo? Jak se vypočítává termín Velikonoc?
    Co si křesťané připomínají v pašijovém týdnu a jak věroučné pokyny uchopila lidová tvořivost?
    A proč v některých regionech chodí chlapci na pomlázku už na Bílou sobotu?
    To všechno si můžete přečíst v této knize.

  • V2, klopy, ilustrace 115 x 200 mm, 278 stran

  • ISBN: 978-80-7645-293-0
  • Vyšlo 2. 3. 2022
  • Autorky:
    DAUPHIN

    Alena Anežka Gajdušková (*1976)

    Již přes dvacet let se zabývá tématikou udržitelného života a zahradničením. A nejen teoreticky, poznatky našich předků ověřuje denodenně na rodinném hospodářství či v malé „bytové restauraci“, kde vaří dle klasických receptur z vlastních či regionálních produktů.

    Teoretickou výbavu získala na JČU kde vystudovala obor Trvale udržitelné systémy hospodaření. Mimo to studovala i průmyslové potravinářství, zabývá se permakulturou, dlouhodobě spolupracuje se spolkem Gengel, vyrábí přírodní kosmetiku...

    DAUPHIN

    Alena Scheinostová (*1970)

    Je redaktorkou Katolického týdeníku. Autorsky se podílela na knižní reportáži z války ve Středoafrické republice Když padají manga (2015) či na beletristickém experimentu Johana (2018, společně s Pavlou Horákovou a Zuzanou Dostálovou). Věnuje se též překládání romské prózy a poezie a spolupracuje s literárně či lidskoprávně orientovanými periodiky a v neposlední řadě s Českým rozhlasem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: